Dzień siedemnasty

Odli­czam dni do koń­ca śledz­twa. A raczej – do ter­mi­nu, któ­ry wyzna­czył mi Żywiec­ki. Roz­pi­su­je sobie wąt­ki, moty­wy, oso­by, spo­so­by. Poli­tycz­ne zaan­ga­żo­wa­nie dena­ta nie są dla mnie do koń­ca jasne. 

Przesłuchanie Nr 15 – Zygmunt Gajda

Z same­go rana przy­szło mi pomó­wić o tym z Żywiec­kim i wyra­ził zgo­dę, by ponow­nie zapro­sić na komen­dę byłe­go poli­ty­ka, Zyg­mun­ta Gaj­dę. Tym razem uda­ło mi się go prze­słu­chać osobiście.

Poszlaka Nr 27 – Podarty liścik dołączony do kwiatów

Kosz kuchen­ny, wokół któ­re­go krę­ci­ło się kil­ku gości sobot­nie­go wie­czo­ru, został prze­szu­ka­ny przez poli­cję. Nie­mal­że prze­oczo­no podar­ty na małe kawał­ki liścik. 

Pró­bo­wa­no odna­leźć bukiet kwia­tów wrę­czo­ny Leoka­dii tego wie­czo­ru, ale poszu­ki­wa­nia skoń­czy­ły się fiaskiem. 

Poszlaka Nr 28 – Stary list Remigiusza

W skrzyn­ce pocz­to­wej Remi­giu­sza Kur­ty­ki odna­le­zio­no bro­szu­ry oraz gaze­ty sprzed kil­ku tygo­dni. Pod maku­la­tu­rą znaj­do­wa­ła się koper­ta zwrot­na, któ­ra nada­na zosta­ła przez Kur­ty­kę. Koper­ta ta była nada­wa­na już wie­lo­krot­nie i pierw­sze nada­nie wska­zu­je na rok 1931. Wewnątrz koper­ty zna­le­zio­no poniż­szy list.

Raport posterunkowego Nr 11

Z dobrych wie­ści: w koń­cu uda­ło się nasze­mu nie­wiel­kie­mu labo­ra­to­rium ziden­ty­fi­ko­wać wysu­szo­ną rośli­nę, któ­rą zna­le­zio­no w pacz­ce w alta­nie Filip­cza­ków. Wyni­ki nie są zbyt pocie­sza­ją­ce, ale zgod­ne z oczekiwaniami.

Transkrypcja zeznania Nr 18 – Kazimierz Majerski

Od same­go począt­ku pró­bu­ję szcze­gó­ło­wo zre­kon­stru­ować har­mo­no­gram dnia ofia­ry. Oka­zu­je się, że Ber­nar­da Filip­cza­ka widzia­no w pią­tek, na dzień przed zaba­wą tanecz­ną, pod miesz­ka­niem wynaj­mo­wa­nym przez Annę i Kazi­mie­rza. W celu zło­że­nia dodat­ko­wych zeznań popro­szo­no Majer­skie­go o sta­wie­nie się na komisariacie.