Raport Nr 1

Żywiec­ki przy­brał pozę suro­we­go nauczy­cie­la. Im wię­cej mam z nim do czy­nie­nia, tym bar­dziej zło­żo­ną posta­cią mi się wyda­je. To nie zwy­kły, twar­dy gli­na. To dobry aktor, któ­ry płyn­nie przy­bie­ra coraz to nowe role.

  • Mia­łem dziś tro­chę cza­su – zaczął nie­win­nie. – Przej­rza­łem wszyst­kie mate­ria­ły, któ­re dostar­czo­no i tobie. Musisz też wie­dzieć, że przy­słu­chu­ję się temu, jak pro­wa­dzisz przesłuchania.

Zasko­czył mnie. Wyda­wa­ło mi się, że pod­czas moich roz­mów z podej­rza­ny­mi jeste­śmy sam na sam. Nie­spo­dzian­ka! Jed­nak mi nie ufa.

  • Kil­ka rze­czy przy­ku­ło moją uwa­gę – kon­ty­nu­ował. – Pozwól, że pod­dam Cię krót­kie­mu testo­wi. Podyk­tu­ję ci kil­ka zdań. Oznacz je jako praw­dę lub fałsz. Jeśli zro­bisz to pra­wi­dło­wo, w nagro­dę otrzy­masz ode mnie kil­ka mate­ria­łów, któ­re mogą pomóc ci w dal­szym śledztwie. 

Prawda czy Fałsz?

  1. Żaden z ano­ni­mo­wych listów nie odno­si się spraw zwią­za­nych z inte­re­sa­mi Ofiary.
  2. Mał­żeń­stwo Filip­cza­ków mogło prze­cho­dzi­ło kryzys.
  3. Edward Kamiń­ski był na zaba­wie w domu Filip­cza­ków wypra­wio­nej z oka­zji przy­jaz­du Anny – przy­był tam na sta­now­cze zapro­sze­nie Ber­nar­da Filipczaka.

Znasz odpo­wiedź na pyta­nia Żywiec­kie­go? W takim razie klik­nij przy­cisk poni­żej „Znam już odpo­wiedź” i podaj hasło do stro­ny z nagrodami.

Hasło to kom­bi­na­cja dużych liter P i F poda­na w takiej samej kolej­no­ści, w jakiej opu­bli­ko­wa­no powy­żej zdania.

Przykład

Jeśli powy­żej znaj­do­wa­ły­by się trzy poniż­sze zdania:

  1. W roku 1932 Gdy­nia była naj­więk­szym pol­skim mia­stem portowym.
  2. Pierw­szym żaglow­cem Wyż­szej Szko­ły Mor­skiej była fre­ga­ta Dar Pomorza.
  3. Pierw­szym żaglow­cem Wyż­szej Szko­ły Mor­skiej była fre­ga­ta Dar Młodzieży.

… To hasło do stro­ny z Two­ją nagro­dą skła­da­ło­by się z liter „PFF” (P – bo pierw­sze zda­nie jest praw­dzi­we. F – bo dru­gie z nich jest fał­szy­we. F – bo trze­cie zda­nie rów­nież jest fałszywe).